Mike van Middendorp (23) werkt nu zo’n zeven maanden bij Spyder Koeriers en Transport, maar het voelt alsof hij er al veel langer bij hoort. Als allround chauffeur rijdt hij op alle auto’s behalve de vrachtwagens: van kleine caddy’s tot bakwagens. “Maar met de vrachtwagen komt het ook nog wel goed”, lacht hij. Binnenkort start Mike namelijk met lessen voor zijn vrachtwagenrijbewijs, een mooie volgende stap in zijn loopbaan bij Spyder.
Met gemiddeld 35 uur per week en uitschieters naar de 50 à 60 uur – zoals vorige week, met meerdere ritten voor een grote opdrachtgever – verveelt Mike zich geen moment. Zijn werk is afwisselend: sneltransport en spoedritten, korte routes met veel stops, maar ook lange ritten naar België of in Duitsland zelfs tot bijna aan de Tsjechische grens. “Lange ritten zijn altijd mooi, maar ik vind de afwisseling ook fijn. Het bezorgen van pakketten met veel verschillende adressen houdt het dynamisch.” Hij is enthousiast over de sfeer binnen het team: “Het is gezellig, maar ook professioneel. Je weet waar je aan toe bent.” De communicatie met de planning vindt hij top. “Geplande ritten (sneltransport) staan duidelijk op tijd vast en bij spoed wordt altijd rekening gehouden met de wensen van de koerier.”
Koerier met hart voor dieren Dat Mike uiteindelijk in de transportwereld terecht zou komen, zit misschien toch een beetje in het bloed. Zijn vader en opa waren vrachtwagenchauffeur en als kind zag hij zichzelf dat ook wel doen. Later koos hij een andere richting: hij haalde zijn diploma als dierentuinmedewerker, met een specialisatie in reptielen en vissen. Of Mike daar ooit nog iets mee gaat doen, weet hij niet. “Voor nu zit ik hier helemaal op mijn plek.”
Uitzicht op koeriersbedrijf Mike woont praktisch naast het koeriersbedrijf, zo dichtbij dat hij zelfs lopend naar zijn werk gaat. “Vanuit mijn slaapkamer zie ik de bussen van Spyder staan.” Niet dat hij tijd heeft om uit het raam te zitten kijken: Mike besteedt zijn vrije tijd graag aan gamen of op stap gaan met vrienden. “En ik ga graag naar autoshows. Dat ik gek ben op auto’s, past natuurlijk perfect bij mijn werk!”
Wilt u direct een koerier inzetten? Koeriersdienst Spyder Koeriers en Transport verzorgt regulier transport en ad-hoc-transport voor al uw zendingen. U vertelt ons wát u wilt verzenden, wij bieden u binnen 20 minuten de meest efficiënte oplossing.