Een goede playlist aan, de weg voor je en steeds weer een andere bestemming. Voor Mitchel van Essen zijn dat precies de ingrediënten die het chauffeurswerk leuk maken. Sinds een maand rijdt de 23-jarige voor Spyder Koeriers & Transport. “Ik vind het fijn om lekker onderweg te zijn. Je komt overal en ziet veel.”
Helemaal onbekend was Spyder voor Mitchel niet. Zijn broer werkt er al en dat bracht Mitchel op het idee om eens te kijken of er misschien een vacature was bij het koeriersbedrijf. Die was er en dat leidde voor Mitchel tot een flinke verandering in zijn dagelijkse bezigheden. Hiervoor werkte hij met sloten, sleutelplannen, kluizen en elektronische sleutelkasten. Nu brengt zijn werk hem iedere dag naar andere plaatsen.
De rust opzoeken
Vraag Mitchel waar hij het liefst rijdt en hij hoeft niet lang na te denken. Dorpen, het buitengebied en mooie natuur hebben zijn voorkeur boven drukke stadscentra. Nederland vindt hij sowieso een prettig land om in te rijden. “De wegen zijn goed en je kunt hier fijn rijden. Buitenland vind ik ook prima, maar Nederland heeft wel mijn voorkeur.”
Als de koerier zelf een ideale werkdag mocht samenstellen, zou de route eerst richting Noord-Holland gaan, daarna via de Afsluitdijk door naar Friesland en vervolgens via Drenthe en Overijssel richting huis. De mooiste omgeving van ons land? “Ik denk dat dat toch wel de Veluwe is.”
Zorgvuldig met iedere zending
Vrijheid onderweg betekent voor Mitchel niet dat hij het werk vrijblijvend opvat. De zendingen zorgvuldig behandelen, vindt hij belangrijk. “Netjes met de zending omgaan, vriendelijk zijn en altijd blijven lachen. Dan komt het wel goed.” In zijn eerste maand heeft Mitchel al mooie ritten gereden en leuk contact met klanten gehad. De verschillende bestemmingen en mensen die hij onderweg tegenkomt zorgen ervoor dat geen werkdag precies hetzelfde verloopt.
Op termijn achter het stuur van de vrachtwagen
Voorlopig wil Mitchel vooral ervaring opdoen en Spyder goed leren kennen. Toch kijkt hij ook alvast iets verder vooruit. Op termijn lijkt het hem mooi om zijn werk als chauffeur uit te breiden en ook met de vrachtwagen op pad te gaan. Haast heeft hij daar niet mee. Eerst wil hij zijn draai helemaal vinden en ontdekken wat er binnen het koeriers- en transportbedrijf nog meer op zijn pad komt. Zijn belangrijkste ambitie is eigenlijk eenvoudig: “Ik hoop vooral dat ik hier nog heel lang met plezier kan werken.”
Voetbal en een nieuw huis
Ook buiten werktijd heeft de koerier genoeg om handen. Hij speelt zowel veldvoetbal, bij V.V. Stroe, als zaalvoetbal en kruipt af en toe met vrienden achter de computer voor een game. Binnenkort komt daar nog een flinke klus bij. Mitchel verhuist van Kootwijkerbroek naar Voorthuizen, waar hij samen met zijn vriendin het huis van haar grootouders heeft gekocht. Er moet nog het nodige gebeuren. “Ik kan niet alles zelf, maar wat ik kan, pak ik aan.” Gelukkig kunnen familie en vrienden bijspringen waar nodig.
Nieuwe woonplaats, nieuwe baan en genoeg plannen voor de toekomst: er verandert momenteel veel voor de vriendelijke chauffeur. Achter het stuur heeft hij ondertussen precies gevonden wat hem aanspreekt: vrijheid, afwisseling en vooral lekker onderweg zijn.
Wilt u direct een koerier inzetten? Koeriersdienst Spyder Koeriers en Transport verzorgt regulier transport en ad-hoc-transport voor al uw zendingen. U vertelt ons wát u wilt verzenden, wij bieden u binnen 20 minuten de meest efficiënte oplossing.